7. Հայաստանի Հանրապետության արական սեռի քաղաքացիները՝ նաև զինվորական գրքույկ,
8. հրատարակված հոդվածների ցանկ կամ գիտական կոչումը հավաստող փաստաթղթեր (առկայության դեպքում),
9. տարակարգ ունենալու դեպքում՝ հավաստող փաստաթուղթ,
10. Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2022 թվականի ապրիլի 28-ի N 596-Ն որոշմամբ սահմանված կարգին համապատասխան՝ հաստատությունից դուրս մնացած լինելու դեպքում՝ կամավոր ատեստավորումից 60 և ավելի տոկոս արդյունք ցուցաբերած լինելու մասին տեղեկություն (մասնակցած լինելու դեպքում),
10.1. «Հանրակրթության մասին» օրենքի 26-րդ հոդվածի պահանջով հերթական ատեստավորման արդյունքում աշխատանքից ազատված լինելու դեպքում՝ հերթական ատեստավորումն անցած լինելու մասին տեղեկանք.
11. «Հանրակրթության մասին» օրենքի 26-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (առկայության դեպքում նաև՝ 2-րդ կետով) պահանջվող համապատասխան փաստաթուղթ.
12. «Հանրակրթության մասին» օրենքի 26-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի պահանջին համապատասխան տեղեկանք՝ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունից:
Մասնակիցը ներբեռնված փաստաթղթերի բնօրինակները մրցույթի օրվան նախորդող 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում առձեռն ներկայացնում է տնօրենի կողմից նշանակված պատասխանատու անձին, որը դրանք համեմատում է ԴԿՏՀ-ում ներբեռնված փաստաթղթերի հետ, ինչից հետո նույն օրը բնօրինակները վերադարձնում է մասնակցին:
Փաստաթղթերն ընդունվում են 2026թ. հունվարի 23-ից մինչև փետրվարի 9-ը ներառյալ, ամեն օր՝ ժամը 10:00-ից 15:00-ը, բացի շաբաթ, կիրակի և ոչ աշխատանքային այլ օրերից: Մասնակիցը հայտը լրացնում է kadrer.emis.am կայքում։
Մրցույթը տեղի կունենա 2026թ. փետրվարի 13-ին` ժամը 12:00-ին, Գորիսի Յու. Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում, հասցե՝ Սյունիքի 183:
Տեղեկությունների համար զանգահարել 099669955 հեռախոսահամարով:
Թափուր տեղի համար անցկացվող մրցույթի կարգին ծանոթացեք այստեղ։
Թեստավորման և հարցազրույցի հարցաշարին ծանոթացեք այստեղ։
Հրապարակվել է 23․01․2026
Մրցույթ՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի «Գորիսի Յու. Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոց» ՊՈԱԿ-ի «Ֆրանսերեն» (12 դասաժամ) առարկայի ուսուցչի թափուր տեղի համար
Փաստաթղթերն ընդունվում են 2026թ. հունվարի 29-ից մինչև փետրվարի 11-ը ներառյալ, ամեն օր՝ ժամը 10:00-ից 15:00-ը, բացի շաբաթ, կիրակի և ոչ աշխատանքային այլ օրերից: Մասնակիցը հայտը լրացնում է kadrer.emis.am կայքում։
Մրցույթը տեղի կունենա 2026թ. փետրվարի 18-ին` ժամը 12:00-ին, Գորիսի Յու. Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում, հասցե՝ Սյունիքի 183: