Նյութերը ենթաբաժնում: 841
Ցուցադրված նյութերը: 371-380
Էջեր: « 1 2 ... 36 37 38 39 40 ... 84 85 »
Մարտի 21-ին Գորիսի Ակսել Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ դպրոցում տեղի է ունեցել հրաձգության դպրոցականների սպարտակիադայի համայնքային փուլը, որին մասնակցում էին Գորիս համայնքի դպրոցների 7-9-րդ դասարանների աշակերտները՝ յուրաքանչյուր դպրոցից 4 տղա և 4 աղջիկ։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 584 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 22.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի 2024 թվականի մարտի 11-ի N 08-Լ հրամանով հաստատվել է Նախագծային ուսուցման հայեցակարգը և ուսուցիչների վերապատրաստման մոդուլը, որում սահմանված են ուսումնական նախագծերին ներկայացվող պահանջները, գնահատման չափանիշներն ու սանդղակը, սովորողների գնահատման չափանիշներն ու սանդղակը:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 640 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 21.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 19-ին Գորիս քաղաքում տեղի է ունեցել բազկամարտի դպրոցականների սպարտակիադայի համայնքային փուլը, որին մասնակցել են Գորիս համայնքի դպրոցների 7-9-րդ դասարանների աշակերտները՝ յուրաքանչյուր դպրոցից 6 տղա և 4 աղջիկ։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 585 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 21.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Շուրջ 2 ժամ տևած խորհրդատվական հանդիպման օրակարգը բավականին հագեցած էր. Լուսինե Ալեքսանյանն անդրադարձ կատարեց գնահատման չափանիշներին, սահմանված և նախատեսվող փոփոխություններին, ինչպես նաև պատասխանեց ուսուցիչների հարցերին:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 561 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 19.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Առաջին փուլը տեղի է ունեցել Գորիսում՝ հունվարի 27-ին՝ Սախարովի գրասենյակում: Առաջին փուլի թեման համայնքի ավագանու և ղեկավարի լիազորություններն էին: ԳիՏԻՄ-ից պատրաստված են եղել հարցեր՝ ՀՀ օրենքների շրջանակում: Առաջին փուլի արդյունքներով հաղթող է ճանաչվել «Կյորես» թիմը:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 567 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 18.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 12-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցավ «Ներառում Հայաստան» ՀԿ-ի «Մանկավարժները «Կանայք, խաղաղություն և անվտանգություն» օրակարգի ջատագովներ» ծրագրի ամփոփիչ հանդիպումը, որին մասնակցել է նաև Գորիսի Յու. Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի հոգեբան Հեղինե Արզումանյանը:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 416 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 17.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 13-ին Գորիսի թիվ 2 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցավ Սյունիքի մարզի Գորիսի տարածաշրջանից 2023-2024 ուսումնական տարվա առարկայական օլիմպիադաների մարզային փուլի մրցանակակիրների պարգևատրման արարողությունը:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 652 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 14.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 11-ին Գորիսի Յու. Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցը հյուրընկալեց Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության կրթական և մշակութային համագործակցության գծով կցորդ տիկին Դոմինիկ Վեյսին, որը ներկայացրեց իրենց գաղափարները, դպրոցի հետ հնարավոր համագործակցության շրջանակները։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 426 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 11.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
Գորիսի Պատանի երկրապահ ակումբի սաները և Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի աշակերտները, զինղեկ Արտուր Հովսեփյանի գլխավորությամբ մարտի 5-ին իրենց հարգանքի տուրքն են մատուցել Սպարապետի հուշակոթողում։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 487 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 11.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)
«Տեղեկատվության անվտանգություն» ուսումնական ձեռնարկը հեղինակների երկրորդ ձեռնարկն է, իսկ առաջինը՝ «Համակարգչային տեխնոլոգիա» ուսումնական ձեռնարկն է:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 497 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 09.03.2024 | Մեկնաբանություններ (0)