Նյութերը ենթաբաժնում: 409
Ցուցադրված նյութերը: 11-20
Էջեր: « 1 2 3 4 ... 40 41 »
Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում մարտ ամսից մեկնարկել է «Դասավանդիր հանուն Հայաստանի» կրթական հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Հոգեկան առողջությունը, հոգեսոցիալական բարեկեցությունը Հայաստանի դպրոցներում» ծրագիրը, որն իրականացվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հետ համագործակցությամբ։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 245 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 20.01.2026 | Մեկնաբանություններ (0)
Այս տարի առաջին անգամ Հայաստանում անցկացվեց «ԿիբեռՔվեստ 2025» համապետական մրցույթը, որը միավորեց կիբեռանվտանգության ոլորտով հետաքրքրված հազարավոր դպրոցականների։ Մրցույթին մասնակցել է ավելի քան 1850 աշակերտ, գրանցվել է 420 թիմ՝ Հայաստանի տարբեր քաղաքներից և կրթօջախներից։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 206 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 20.01.2026 | Մեկնաբանություններ (0)
Դեկտեմբերի 18-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցավ «Առանց բուլինգ դպրոց» թեմայով հանդիպում-քննարկում, որը կազմակերպվել էր դպրոցի ներառական կրթության բաժնի և աշակերտական խորհրդի կողմից։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 206 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 18.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Դեկտեմբերի 12-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 5-րդ «Բ» և 5-րդ «Գ»դասարաններում ուսուցչուհի Աննա Աբգարյանի կողմից կազմակերպվել են ուսանելի և իրատեսական պարապմունքներ՝ «Առողջ ապրելակերպ» խմբակի շրջանակներում։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 163 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 14.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Դեկտեմբերի 10-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 5-րդ «Ա» դասարանում «Առողջ ապրելակերպ» խմբակի շրջանակում կայացավ բաց դաս՝ «Առողջ ափսե․ A, B, C, D վիտամիններ» թեմայով, որը կազմակերվել էր խմբավար Աննա Աբգարյանի նախաձեռնությամբ։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 163 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 10.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Դեկտեմբերի 10-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում «Անվտանգ և ապահով կրթական միջավայրի տարվա» շրջանակում կազմակերպվեց «Բռնության կանխարգելում. բռնությունից զերծ միջավայր» թեմայով բաց դաս։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 200 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 10.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
«Հայաստանի մանուկներ» (COAF) բարեգործական հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Սյունիքում անգլերենի ուսուցիչների հզորացում» մենթորական ծրագիրը շարունակվում է՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել անգլերենի ուսուցման որակը, զարգացնել ժամանակակից դասավանդման մեթոդների կիրառումը և խթանել նախագծահեն ուսուցումը մարզի դպրոցներում։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 125 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 09.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
«Հայաստանի մանուկներ» (Children of Armenia Fund, COAF) բարեգործական հիմնադրամը շարունակում է իրականացնել «Սյունիքում անգլերենի ուսուցիչների հզորացում» մենթորության ծրագիրը, որի նպատակն է բարձրացնել անգլերենի դասավանդման արդյունավետությունը և խթանել նախագծային ուսուցման մեթոդների կիրառումը մարզի դպրոցներում։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 163 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 06.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Նախաձեռնության հեղինակները դպրոցի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սերգեյ Ավանեսյանն ու աշակերտական խորհուրդն էր, որի նպատակն էր խթանել մասնագիտական կողմնորոշման զարգացումը, աշակերտների ղեկավարման ու կազմակերպչական հմտությունները, ինչպես նաև նրանց ներգրավվածությունը դպրոցական կյանքի տարբեր ոլորտներում։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 192 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 06.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Դեկտեմբերի 4-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 2-րդ «Ա» դասարանում դասղեկի դասաժամը նվիրված էր կարևոր և արդիական թեմայի՝ «Բուլինգ. պաշտպանվելու միջոցներ» ուսանելի քննարկմանը։
ԴՊՐՈՑԻ ԱՌՕՐՅԱՆ | Դիտումներ: 205 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 04.12.2025 | Մեկնաբանություններ (0)