Նյութերը ենթաբաժնում: 409
Ցուցադրված նյութերը: 31-40
Էջեր: « 1 2 3 4 5 6 ... 40 41 »
Օրերս Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 1-ին «Գ» դասարանում դասվար Արմինե Հարությունյանի նախաձեռնությամբ անցկացվեց գեղեցիկ և հիշարժան միջոցառում՝ «Աշնան հրաշքները» խորագրով։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 192 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 13.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը նոյեմբերի 8-15-ը հայտարարել են Մեդիագրագիտության շաբաթ՝ նպատակ ունենալով խթանել մեդիա և թվային գրագիտության զարգացումը Հայաստանում։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 253 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 12.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
«Հայաստանի մանուկներ» (Children of Armenia Fund (COAF)) բարեգործական հիմնադրամը շարունակում է իրականացնել «Սյունիքում անգլերենի ուսուցիչների հզորացում» մենթորության ծրագիրը, որի նպատակն է բարձրացնել անգլերենի դասավանդման արդյունավետությունն ու խթանել նախագծային ուսուցման զարգացումը մարզի դպրոցներում։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 302 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 11.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Նոյեմբերի 6-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի տնօրենի պաշտոնակատար Սերգեյ Ավանեսյանն ու ԿԱԴԱՀ Արմիդա Գևորգյանը կազմակերպեցին հանդիպում դպրոցի աշակերտական խորհրդի ներկայացուցիչների հետ՝ կենտրոնանալով մեդիագրագիտության, քննադատական մտածողության զարգացման և անձնական տվյալների պաշտպանության վրա:
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 287 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 06.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Հոկտեմբերի 31-ին դպրոցի 9-րդ «Ա» դասարանի սովորողները, տնօրենի պաշտոնակատար Սերգեյ Ավանեսյանի և ԿԱԴԱՀ Արմիդա Գևորգյանի մասնակցությամբ, իրականացրել են մաքրման և պահպանության աշխատանքները։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 321 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 04.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում 2025-2026 ուսումնական տարում մեկնարկել է «Ուսումնական բացերի հաղթահարում և բարեկեցության խթանում» ծրագիրը, որն իրականանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի, UNICEF-ի և դպրոցի համագործակցությամբ։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 232 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 01.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 9-րդ «Ա» դասարանի սովորողները, դասղեկ Ալլա Առստամյանի և ծնողների ուղեկցությամբ, իրականացրել են ճանաչողական ու կրթական նշանակության հետաքրքիր էքսկուրսիա դեպի Հին Գորիս՝ քաղաքի պատմական անցյալն ու մշակութային ժառանգությունը բացահայտելու նպատակով։
ԴՊՐՈՑԻ ԱՌՕՐՅԱՆ | Դիտումներ: 267 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 01.11.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Գորիսի Յուրի Բախշյանի թիվ 3 հիմնական դպրոցի 3-րդ «Գ» դասարանի աշակերտները, դասղեկ Ռիտա Շալունցի ուղեկցությամբ, հպարտությամբ մասնակցեցին ազգային արժեքների պահպանմանն ու տարածմանը նվիրված գեղեցիկ ու ներշնչող միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր Գորիսի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 195 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 22.10.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Առաջնությանը մասնակցել են Գորիսի տարածաշրջանի մի շարք դպրոցների թիմեր՝ Գորիսի Ակսել Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ, Գորիսի թիվ 2, Գորիսի թիվ 5 հիմնական, ինչպես նաև Քարահունջի և Հարթաշենի միջնակարգ դպրոցների ֆուտբոլային թիմերը։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 292 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 18.10.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Արշավի ընթացքում աշակերտներն այցելեցին նաև Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցի, որտեղ ծանոթացան եկեղեցու պատմությանը, ճարտարապետական առանձնահատկություններին և դարերի ընթացքում պահպանված հոգևոր արժեքներին։ Ուսուցողական շրջայցը դարձավ յուրօրինակ դաս պատմության, հավատքի և հայրենագիտության թեմաներով։
ԴՊՐՈՑԻ ԱՌՕՐՅԱՆ | Դիտումներ: 242 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 14.10.2025 | Մեկնաբանություններ (0)