Նյութերը ենթաբաժնում: 409
Ցուցադրված նյութերը: 81-90
Էջեր: « 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 40 41 »
Ապրիլի 16-ին Գորիսի պետական գյուղատնտեսական քոլեջի աշխատակիցներն ու «Ռազմավարական զարգացման գործակալություն» ՀԿ ներկայացուցիչները մասնագիտական կողմնորոշման նպատակով այցելեցին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոց։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 321 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 17.04.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Ապրիլի 11-ին Կապան քաղաքում անցկացվեց «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթ» սիրողական սեղանի թենիսի մրցաշարի մարզային փուլը։ Այս մրցաշարը կարևոր նշանակություն ունի՝ միավորելով մարզի տարբեր դպրոցների աշակերտներին առողջ ապրելակերպի գաղափարի շուրջ։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 260 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 14.04.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Ապրիլի 11-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցում անցկացվեց ինտելեկտուալ խաղ-վիկտորինա՝ նվիրված դպրոցականների մասնագիտական և ընդհանուր զարգացածության խթանմանը։ Միջոցառումն իրականացվել էր «Աշխարհագրություն» առարկայի ուսուցչուհի Հերմինե Ալավերդյանի նախաձեռնությամբ՝ 8-րդ և 9-րդ դասարանների աշակերտների մասնակցությամբ։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 432 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 12.04.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
«Դասը վարում է ծնողը» նախաձեռնության շրջանակում տասնիններորդ հանդիպումը տեղի ունեցավ 7-րդ «Ա» դասարանում։ Դասը վարեց Խաչատուր Աբովյանի անվան Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանի «Պատմություն» մասնագիտության շրջանավարտ Մանե Հովհաննիսյանը։ Դասի թեման էր՝ «Հայ մշակույթի ոսկեդար»։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 265 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 08.04.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
«Դասը վարում է ծնողը» նախաձեռնության շրջանակում տասնութերորդ հանդիպումը տեղի ունեցավ 9-րդ «Բ» դասարանում։ Դասը վարեցին N զորամասի զինծառայող Կարեն Միրումյանն ու նույն զորամասի ավագ գնդերեց Գևորգ սարկավագը: Դասի թեման էր՝ «Զինվորական կարգապահությունն ու զինված ուժերում հոգևոր արժեքները»։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 341 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 05.04.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
«Դասը վարում է ծնողը» նախաձեռնության շրջանակում տասնյոթերորդ հանդիպումը տեղի ունեցավ 8-րդ «Գ» դասարանում։ Դասը վարեց Գորիսի պետական քոլեջի «Անգլերեն» առարկայի դասախոս Շուշանիկ Հովհաննիսյանը: Դասի թեման էր՝ «Ով եմ ես»։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 239 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 04.04.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 28-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 8-րդ «Գ» դասարանի աշակերտները՝ «Մաթեմատիկա» առարկայի ուսուցչուհի Սիրուշ Բաղդասարյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Գորիսի պետական համալսարան:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 310 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 30.03.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 26-ին Գորիս քաղաքում տեղի է ունեցել 7-9-րդ դասարանների «Սպարտակիադայի» հնգամարտ մարզաձևից համայնքային փուլը, որին մասնակցել են Գորիս համայնքի դպրոցների 7-9-րդ դասարանների աշակերտները՝ յուրաքանչյուր դպրոցից 5 տղա և 5 աղջիկ։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ | Դիտումներ: 376 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 27.03.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 22-30-ը ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հայտարարել է թատերական շաբաթ և մեկնարկել «Թատերական շաբաթ 2025» ծրագիրը:
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 382 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 25.03.2025 | Մեկնաբանություններ (0)
Մարտի 20-ին Գորիսի Յուրի Բախշյանի անվան թիվ 3 հիմնական դպրոցի 3-րդ «Բ» դասարանում տեղի ունեցավ «Մի փունջ գարուն» խորագրով ինտեգրված դաս-միջոցառում, որը կազմակերպել էր դասվար Անուշ Աղաբեկյանը։
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ | Դիտումներ: 319 | Ավելացրեց: ԽՄԲԱԳԻՐ | Ամսաթիվ: 20.03.2025 | Մեկնաբանություններ (0)